Zabezpieczenia fotowoltaiki

Fotowoltaika ma niezaprzeczalne atuty - jej instalacja odbywa się z korzyścią nie tylko dla środowiska, ale i portfela użytkowników. Należy jednak dodać, że z technicznego punktu widzenia to zaawansowany technologicznie system pozyskiwania energii. Jako taki wymaga nie tylko odpowiedniej obsługi, ale przede wszystkim zabezpieczeń. Nieodpowiednio wykonana, serwisowana lub chroniona instalacja narażona jest na uszkodzenie. Ryzyko można zminimalizować, jeśli zawczasu podejmie się odpowiednie kroki. W celu zabezpieczenia fotowoltaiki warto zainwestować w np. ograniczniki przepięć, elementy systemu przeciwpożarowego lub innowacyjne skrzynki przyłączeniowe. Oferujemy najwyższej klasy sprzęt, sprawdzony przez ekspertów. Urządzenia posiadają odpowiednie atesty oraz certyfikaty. Wystarczy dobrać produkt odpowiedni pod względem specyfikacji, aby zapewnić sobie komfort codziennego korzystania z odnawialnych źródeł energii.

Akcesoria do rozłączników KETO1-3
Rozłącznik skrzynkowe KETO do montażu na szynach 100mm
Akcesoria do rozłączników KETO1-3
Akcesoria do rozłączników KETO1-3
Rozłącznik skrzynkowe KETO do montażu na szynach 60mm
Rozłącznik skrzynkowe KETO do montażu na szynach 60mm
Rozłącznik skrzynkowe KETO do montażu na szynach 60mm
Elementy systemy ppoż

Liczba instalacji fotowoltaicznych stale rośnie

Dawniej w fotowoltaikę inwestowały głównie firmy, samorządy lub organizacje. Obecnie panele stanowią codzienny widok w wielu miejscowościach, gdzie na dobre rozlokowały się na dachach domów. Na przestrzeni lat stały się podstawowym źródłem energii dla prywatnych użytkowników, ponieważ należą do popularnych sposobów na pozyskanie taniego prądu. Oczywiście należy ponieść koszt zakupu i montażu instalacji, ale ten częściowo jest dofinansowany z różnych źródeł. W efekcie fotowoltaiczna sieć stale się rozrasta. Wraz z nią powinna się zwiększać także wiedza na temat systemów OZE w zakresie ich odpowiedniego zabezpieczenia. W tym elemencie można bazować na informacjach producentów lub postawić na opinie ekspertów. Łatwo dotrzesz do opracowań, które szczegółowo opisują, jak kluczową rolę w systemie fotowoltaicznym odgrywają: rozłączniki bezpiecznikowe, wkładki topikowe lub zaciski przyłączeniowe.

Do zabezpieczenia paneli warto użyć odgromników

Przede wszystkim wykorzystuj jedynie sprawdzone produkty. Nie warto kupować akcesoriów, kierując się wyłącznie ich ceną. O potencjale danych zabezpieczeń świadczy wiele parametrów i to właśnie nimi należy się kierować. Poza tym liczy się jakość wykonania, czyli np. standard wykorzystanych materiałów. Jakie w takim razie zabezpieczenia fotowoltaiki zdadzą egzamin? Proponujemy np. wspomniane już ograniczniki przepięć. Powinno się je dobierać indywidualnie pod kątem konkretnej instalacji, uwzględniając prawo budowlane. W naszej ofercie znajdziesz zarówno odgromniki na napięcie DC, jak i AC. Bez obaw zamontujesz je w farmach PV lub systemach fotowoltaicznych narażonych np. na oddziaływanie silnego pola elektromagnetycznego w wyniku uderzenia pioruna. W każdym przypadku ograniczniki skutecznie odprowadzą prąd zakłóceniowy do ziemi. Są to więc niezwykle innowacyjne urządzenia, które z punktu widzenia użytkownika pełnią prostą funkcję.

Wkładki topikowe i zaciski przyłączeniowe

W naszej ofercie umieściliśmy setki produktów. Postawiliśmy wyłącznie na sprawdzone urządzenia, pozytywnie oceniane przez ekspertów, które posiadają niezbędne certyfikaty. Ich możliwości zostały potwierdzone w trakcie rygorystycznych testów. Dobrym przykładem kolejnego takiego akcesorium są wkładki topikowe. W ich wnętrzu znajdują się specjalne topiki. Pod wpływem zbyt wysokich parametrów prądu, elementy topią się i w bezpiecznym momencie przerywają pracę całego układu. Poza tym na uwagę zasługują zaciski przyłączeniowe. One również odpowiadają za prawidłowy przepływ prądu. Skutecznie ograniczają straty energii pozyskiwanej z promieniowania słonecznego. Mówiąc krótko, urządzenia te ułatwiają stworzenie pewnych i trwałych połączeń. W ofercie posiadamy listwowe zaciski szeregowe, zaciskowe listwy rozdzielcze, czy też złącza MC4. Cechują się prostą, ale sprawdzoną konstrukcją.

Lista możliwych zabezpieczeń jest długa

Zaprezentowaliśmy kilka z naszych produktów, ale kompletna lista zabezpieczeń jest znacznie dłuższa. Znajdziesz na niej chociażby podstawy i rozłączniki bezpiecznikowe w atrakcyjnej cenie. Gdy dochodzi do zwarć lub przeciążeń sprawnie wyłączają prąd zwarciowy. Poza tym polecamy nowoczesne skrzynki przyłączeniowe. Każda z nich posiada w standardzie zamontowany przewód PEN. Poza tym w konstrukcji zadbano o miejsce na podstawy rozłączalne z wkładkami cylindrycznymi. Poszczególne modele instaluje się nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale także na powierzchniach zewnętrznych. To jedne z bardziej popularnych zabezpieczeń fotowoltaiki. Wspomnijmy także o koniecznych elementach systemów przeciwpożarowych. To zaawansowane wyłączniki bezpieczeństwa, stworzone z myślą o panelach słonecznych. Stacja centralna ppoż. zapewnia zasilanie magistrali sterującej oraz diagnostykę modułów lokalnych.

Zabezpieczenia fotowoltaiki o sprawdzonej jakości

Instalacje fotowoltaiczne stanowią ekologiczne źródło taniej energii. Koszt montażu paneli jest jednak znaczny, w przypadku domów mowa o zazwyczaj kilkudziesięciu tysiącach złotych. To pierwszy powód, dla którego warto zabezpieczyć instalację przed przepięciami oraz nagłymi skokami napięcia. Uszkodzenie systemu bywa bardzo kosztowne dla budżetu. Poza tym odpowiednia ochrona fotowoltaiki to także inwestycja we własne bezpieczeństwo. Znane są przypadki pożarów paneli słonecznych. Oferujemy wyłącznie produkty wykonane z najlepszej jakości tworzyw. Przed dopuszczeniem na rynek przechodzą one rygorystyczne testy, czego efektem są certyfikaty przyznawane przez odpowiednie instytucje. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania, dotyczące akcesoriów, skontaktuj się z nami. Nasi eksperci odpowiedzą na nie i pomogą wybrać adekwatne zabezpieczenia fotowoltaiki.

Akcesoria do rozłączników KETO1-3
Akcesoria do rozłączników KETO1-3
Rozłącznik skrzynkowe KETO do montażu na szynach 60mm
Rozłącznik skrzynkowe KETO do montażu na szynach 100mm
Rozłącznik skrzynkowe KETO do montażu na szynach 60mm
Rozłącznik skrzynkowe KETO do montażu na szynach 100mm
Akcesoria do rozłączników KETO1-3
Rozłącznik skrzynkowe KETO do montażu na szynach 60mm