O firmie

O firmie JEAN MUELLER POLSKA Sp. z o.o.

Firma JEAN MUELLER POLSKA została założona w 2001 roku jako spółka z o.o. przez niemiecką firmę JEAN MÜLLER GmbH Elektrotechnische Fabrik, jednego z czołowych światowych producentów aparatury łączeniowej i zabezpieczeń do sieci nn i SN. Firma JEAN MUELLER POLSKA ma biuro i magazyn w Warszawie przy ul. Krótkiej 4 (dzielnica Włochy), w pobliżu portu lotniczego Warszawa Okęcie. Firma oferuje bardzo szeroką gamę obudów poliestrowych, aparatów łącznikowych i urządzeń do budowy złącz pomiarowych i kablowo-rozdzielczych oraz rozdzielnic niskiego napięcia. W ofercie znajduje się również ponad 40.000 typów wkładek topikowych (z czego kilkaset pozycji znajduje się w naszym magazynie w W-wie), ograniczniki przepięć do sieci AC i DC oraz urządzenia do kompensacji mocy biernej. Nasi główni dostawcy sprzętu to: JEAN MÜLLER GmbH, CITEL Electronics, FRAKO.

O firmie JEAN MÜLLER GmbH Elektrotechnische Fabrik

Firma JEAN MÜELLER została założona w Eltville nad Renem w 1897 roku przez Jeana Müllera, który podczas prac związanych z oświetleniem wieży Eiffla w Paryżu wpadł na pomysł ulepszenia istniejących wówczas bezpieczników elektrycznych i podjęcia ich produkcji. Obecnie JEAN MÜLLER GmbH jest największym na świecie producentem rozłączników bezpiecznikowych, największym niemieckim producentem złącz kablowych i szafek poliestrowych (produkuje je od prawie 40 lat), jak też zacisków kablowych i transformatorowych, rozdzielnic niskiego napięcia i wkładek topikowych. W ostatnich 2 latach firma stała się liderem w zakresie wkładek topikowych, podstaw i rozłączników do zabezpieczania urządzeń fotowoltaicznych. Firma sprzedaje swoje produkty w ponad 70 krajach świata. Produkty te w olbrzymiej większości powstają w zakładach w Niemczech przy zastosowaniu innowacyjnego know-how, będącego efektem przeszło 100-letnich doświadczeń. Produkcja jest w wysokim stopniu zautomatyzowana i zrobotyzowana, co oznacza najwyższą jakość oferowanych wyrobów i konkurencyjne ceny.

O firmie CITEL

Francuska firma CITEL działa na rynku od ponad 80 lat, jest pod względem obrotów największym we Francji i trzecim w Europie producentem ograniczników przepięć, jak też największym europejskim eksporterem tego typu produktów do USA. Ponadto jest drugim na świecie producentem iskierników gazowych. Firma ma swoje zakłady we Francji, USA i w Chinach, sprzedaje bezpośrednio swoje produkty w ok. 60 krajach świata. W 2013 roku przedstawicielem na Polskę została firma JEAN MUELLER POLSKA.

Firma CITEL oferuje ponad tysiąc typów i wykonań ograniczników przepięć do przeróżnych zastosowań oraz kilkaset typów iskierników gazowych do ochrony przeciwprzepięciowej. Oprócz ograniczników przepięć (zwanych zgodnie z normami SPD) dla typowych zastosowań w energetyce lub instalacjach elektrycznych AC i DC w ofercie znajdują się także zabezpieczania dla fotowoltaiki, sieci komputerowych, różnych sieci przysyłania danych i telefonicznych, sieci radiowych GSM, UMTS, TETRA, anten i urządzeń satelitarnych, kamer telewizyjnych, szaf sterowniczych, lamp LED czy kamer monitoringu.

O firmie FRAKO

Niemiecka firma FRAKO została założona w 1928 roku we Frankfurcie nad Menem jako FRAnkfurter KOndensatoren Fabrik, a od roku 1932 po przeniesieniu siedziby firmy produkuje kondensatory i urządzenia do kompensacji mocy biernej w Teningen (w Badenii-Wirtembergii). Bazując na 90 latach doświadczeń w produkcji kondensatorów oraz wielu patentach firma FRAKO produkuje kondensatory kompensacyjne w unikalnej technologii, które postrzegane są jako jedne z najlepszych na świecie. Firma eksportuje swoje wyroby do kilkudziesięciu krajów świata, a wśród tysięcy zadowolonych klientów są zarówno tak znani producenci urządzeń elektrycznych jak ABB, EATON, SIEMENS, SAMSUNG czy SOCOMEC, jak też końcowi klienci jak np. BASF, BAYER, MERCEDES-BENZ czy VOLKSWAGEN. Około połowę obrotów firmy generuje sprzedaż elementów takich jak kondensatory i dławiki, drugą połowę zaś gotowe baterie kondensatorów i całe zestawy do kompensacji mocy biernej. Produkowane wyłącznie w Niemczech kondensatory LKT mają niektóre parametry zdecydowanie lepsze od tych, które są wymagane przez obowiązujące normy, firma przeprowadza wielokrotne kontrole i testy na różnych etapach produkcji. W zakładzie są oczywiście wdrożony systemy jakości wg ISO 9001, system zarządzania środowiskiem ISO 14001 i zarządzania energią ISO 50001. Firma FRAKO od lat współpracuje z grupą JEAN MÜLLER, a w 2018 roku wyłącznym przedstawicielem na Polskę została JEAN MUELLER POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.