Rozłączniki bezpiecznikowe

Każdego rodzaju instalacja elektryczna jest narażona na zwarcia i przeciążenia, które mogą wystąpić nieoczekiwanie i z różnych przyczyn. Aby w razie zaistnienia tego typu – niebezpiecznej – sytuacji nie nastąpiły poważne konsekwencje, warto spróbować się przed nimi uchronić, sięgając po rozłączniki bezpiecznikowe. Dzięki nim pojawienie się jakiejkolwiek awarii skutkuje natychmiastowym przerwaniem obwodu elektrycznego, co pozwala zapobiec uszkodzeniu cennych urządzeń, ale też np. wystąpieniu pożaru w danym pomieszczeniu.

Home » Zabezpieczenia dla fotowoltaiki » Podstawy i rozłączniki » Rozłączniki bezpiecznikowe
Rozłączniki SL1
Rozłączniki listwowe typu SL wielkość 00

Jakiego rodzaju rozłączniki bezpiecznikowe dystrybuujemy?

Rozłączniki bezpiecznikowe, których zakup oferujemy, są powszechnie wykorzystywane. Spotkać można je nie tylko w domach jednorodzinnych czy mieszkaniach, ale też w zakładach produkcyjnych, biurach i wielu innych obiektach. Najważniejszy ich element stanowi tzw. topik, czyli niewielka topliwa część, która ulega rozpuszczeniu w chwili wystąpienia zwarcia czy przepięcia. Gdy stopi się ona całkowicie, wówczas energia elektryczna zostaje wyłączona. Warto jednak pamiętać o tym, że rozłącznik bezpiecznikowy nie zawsze wygląda jednakowo, a nasi Klienci mogą pozyskać jego różne odmiany. W ofercie, którą przygotowaliśmy, znajdą Państwo modele typu SL 800 V AC oraz KETO 800 V AC. Pierwsze z wymienionych bywają nazywane listwowymi, drugie natomiast skrzynkowymi ze względu na ich charakterystyczne kształty. Dokonując wyboru rozłącznika bezpiecznikowego, warto więc wziąć z kolei pod uwagę m.in. jego wielkość, zastosowanie, sposób montażu czy napięcie oraz prąd znamionowy.

Rozłącznik bezpiecznikowy dla fotowoltaiki – skuteczna ochrona paneli słonecznych

W tym miejscu chcemy szczególnie polecić rozłączniki bezpiecznikowe dla fotowoltaiki. Grono użytkowników paneli słonecznych w Polsce stale wzrasta, a co za tym idzie – potrzebują oni również coraz częściej naszych zabezpieczeń. Korzystając z dostępnych w naszej ofercie modeli, można zdecydowanie łatwiej uniknąć zagrożenia pożarowego. Wszystko dzięki efektywnemu izolowaniu przewodów DC przebiegających pomiędzy panelami słonecznymi a inwerterem. Rozłączniki bezpiecznikowe z oferty Jean Mueller charakteryzuje duża różnorodność pod względem m.in. liczby posiadanych przez nie biegunów, co sprawia, że każdy Klient staje przed szansą pozyskania dokładnie takiego urządzenia, które zdoła zapewnić mu najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu psychicznego zarazem. Wśród proponowanych modeli znajdują się m.in. bezpieczniki trójbiegunowe oraz typu NH, czyli bardzo często wykorzystywane właśnie w połączeniu z fotowoltaiką.

Jaki rozłącznik bezpiecznikowy będzie najlepszy do instalacji?

Wspomnieliśmy już, że posiadamy duży wybór produktów dedykowanych nie tylko standardowym instalacjom elektrycznym, ale także układom fotowoltaicznym. Można je wybrać korzystając z pomocy profesjonalnych doradców JEAN MUELLER POLSKA Sp. z o.o. lub samemu znaleźć optymalny rozłącznik bezpiecznikowy. W tym drugim przypadku warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Jedną z nich pozostaje liczba biegunów – jeden lub dwa. Istotne znaczenie przy wyborze produktu ma wartość maksymalnego prądu znamionowego i rodzaj wkładki bezpiecznikowej. Często zależy to od rodzaju instalacji i wielkości prądów zwarciowych. Do istotnych parametrów zaliczymy ponadto stopień ochrony przed dotykiem IP urządzenia.

Gwarancja najwyższej jakości rozłączników bezpiecznikowych

Instalacje elektryczne zalicza się do systemów o niskiej tolerancji na wiele czynników. Wystarczą niepożądane zjawiska pogodowe lub zbyt duża liczba odbiorników podłączonych do układu, aby wystąpiła awaria. Mowa oczywiście o sytuacjach, gdy system nie posiada odpowiednich zabezpieczeń. Dostępny w naszej ofercie rozłącznik bezpiecznikowy spełnia najwyższe standardy. Jego konstrukcja została stworzona przez doświadczonych ekspertów. Wystarczy wspomnieć o np. miedzianych, posrebrzanych stykach wraz ocynkowanymi miedzianymi szynami, co gwarantuje niewielkie straty mocy, a zarazem wysoką przewodność. Do budowy części wykorzystujemy dobrej klasy materiały, które przez długi czas mogą efektywnie pracować w instalacjach elektrycznych, skutecznie reagując na przeciążenia lub zwarcia. Marka JEAN MUELLER POLSKA Sp. z o.o. to gwarancja najwyższej klasy rozwiązań, dlatego warto sięgnąć po nasz rozłącznik bezpiecznikowy.

Rozłączniki bezpiecznikowe sprzedajemy od ponad 20 lat

Jesteśmy firmą Z dużym doświadczeniem. Na polskim rynku zaczęliśmy działać w 2001 r. Od tego czasu staliśmy się jednym z wiodących dostawców artykułów elektrycznych. W naszych fabrykach wytwarzamy m.in.: rozłączniki bezpiecznikowe i izolacyjne, wkładki topikowe, akcesoria i osprzęt. Mówimy w sumie o kilkudziesięciu tysiącach produktów różnego typu. Nasze rozwiązania stosuje się w tysiącach domów i firm, gdzie wielokrotnie potwierdziły swoje właściwości. Ich najlepszą recenzją są pozytywne opinie klientów z różnych części Polski. Pozostajemy otwarci na współpracę z podmiotami rozmaitej wielkości. Staramy się zawsze elastycznie podchodzić do wymagań partnerów, oferując możliwie jak najbardziej spersonalizowane akcesoria. Podczas współpracy stawiamy na przejrzyste warunki dotyczące cen. W JEAN MUELLER POLSKA Sp. z o.o. rozłączniki bezpiecznikowe dostarczamy zgodnie z ustalonym harmonogramem.