Ograniczniki przepięć do fotowoltaiki

Instalacja fotowoltaiczna jest dzisiaj jednym z najbardziej popularnych źródeł energii odnawialnej, z którego korzysta coraz więcej gospodarstw domowych oraz firm. Niestety w wielu przypadkach budowane instalacje nie są dostatecznie skutecznie zabezpieczone przed uszkodzeniem.

Home » Zabezpieczenia dla fotowoltaiki » Ograniczniki przepięć do fotowoltaiki

Moduły PV i falowniki DC/AC wchodzące w skład instalacji PV są poważnie narażone na zniszczenie w wyniku bezpośredniego uderzenia pioruna w taką instalację lub w jej bezpośrednim otoczeniu, jak też na uszkodzenia w wyniku indukowanych przepięć powstałych przez pobliskie wyładowania atmosferyczne. Dlatego instalacje PV powinny być wyposażone w ograniczniki przepięć do fotowoltaiki, które dobieramy indywidualnie do każdej instalacji z osobna wg obowiązujących norm i przepisów prawa budowlanego.

W swojej ofercie posiadamy bardzo duży wybór odgromników dla strony DC oraz AC, dedykowanych dla mikro-instalacji, farm PV, jak i systemów fotowoltaicznych zainstalowanych na obiektach przemysłowych oraz na budynkach użyteczności publicznej.

W jakich sytuacjach przydają się ograniczniki przepięć do fotowoltaiki?

Należy przyjąć, że czas pracy paneli fotowoltaicznych jest stosunkowo długi. Producenci mówią nawet o żywotności w okolicach 20 lat. Inwertery PV podłączone do takiej instalacji stanowią znaczny jej koszt i są sercem działania takiego generatora. Dlatego warto zabezpieczyć instalację przed awariami związanymi z nagłym wzrostem napięcia, które na przestrzeni wielu miesięcy może wywołać wiele czynników, a do głównych należą bezpośrednie lub pośrednie (zaindukowane) uderzenia pioruna oraz przepięcia łączeniowe. Biorąc pod uwagę fakt, że instalacje potrafią być budowane na przestrzeniach liczących sobie od kilkudziesięciu, do setek metrów kwadratowych, zagrożenie można uznać za wielce prawdopodobne. Uwzględniając wszystkie te oraz inne niebezpieczne zjawiska, ograniczniki przepięć do fotowoltaiki wydają się niezbędną inwestycją, a ich zastosowanie może w dużej mierze zniwelować zaistniałe szkody.

Zasada działania ograniczników przepięć do fotowoltaiki

Ograniczniki przepięć do fotowoltaiki pełnią bardzo ważną funkcję, ale ich działanie z punktu widzenia użytkownika nie jest skomplikowane. Prawidłowo dobrane i podłączone urządzenia powinny “przejąć” falę przepięciową i bezpiecznie ją odprowadzić. W innym przypadku powstająca energia mogłaby doprowadzić do nieprawidłowego działania instalacji lub, co gorsze, jej kosztownego uszkodzenia. Jesteśmy przekonani, że oferowane przez nas ochronniki doskonale spełniają swoje zadania. Oferujemy aparaty objęte gwarancją producenta – nawet do 10 lat. Na wszystkie szczegółowe pytania dotyczące ograniczników przepięć do fotowoltaiki chętnie odpowiedzą pracownicy Jean Mueller Polska Sp. z o.o.

Można się z nami skontaktować telefonicznie lub mailowo.

Duży wybór ograniczników przepięć do fotowoltaiki

Na polskim rynku istniejemy od przeszło 20 lat, i na bieżąco śledzimy branżę fotowoltaiki , a wszystko po to, aby jak najlepiej dostosować naszą ofertę do aktualnych potrzeb rynku. Ograniczniki przepięć do fotowoltaiki oferujemy do różnego typu instalacji w zależności od zaistniałych warunków.

W przypadku oferty przeznaczonej do instalacji DC/AC posiadamy zabezpieczania typu 1+2 oraz 2, pogrupowane w ponad 5 seriach. W sumie swoim klientom proponujemy wiele rozwiązań, które łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb oraz konkretnej instalacji fotowoltaicznej.

Ograniczniki przepięć do fotowoltaiki zgodne z międzynarodowymi normami.

Główną zachętą do skorzystania z naszej oferty jest jej różnorodność. Składają się na nią bowiem ograniczniki przepięć do fotowoltaiki na tyle odmienne pod najważniejszymi w ich przypadku parametrami, że każda osoba jest w stanie bez większego trudu znaleźć wśród nich dokładnie takie artykuły, jakie w największym stopniu okażą się dostosowane względem charakterystyki danej instalacji. Swoim Klientom oferujemy odgromniki zróżnicowane pod kątem m.in. wartości najwyższego napięcia trwałej pracy, częstotliwości znamionowej, wytrzymałości zwarciowej czy prądu przepięcia na biegun. Warto również zauważyć, że proponowane w tym miejscu odgromniki posiadają wewnętrzne  termiczne urządzenie odłączające, oraz miejscową sygnalizację uszkodzenia. Mogą również zostać wyposażone w styk zdalnej sygnalizacji uszkodzenia. Ponadto wyróżniają się różnymi wymiarami, stopniem ochrony obudowy oraz zakresem temperatury pracy. Wszystkie polecane przez nas ograniczniki przepięć do fotowoltaiki spełniają wymagane przepisami prawa normy  aby mogły zostać dopuszczone do pracy w instalacjach elektrycznych.

Ograniczniki przepięć dostosowane do różnego rodzaju instalacji fotowoltaicznych.

Dostępne w naszej ofercie ograniczniki przepięć do fotowoltaiki można pozyskać w atrakcyjnej cenie i krótkim terminie realizacji. Są to wyroby powstałe z wysokiej jakości materiałów i podzespołów, co powoduje, że przez długi czas skutecznie pełnią swoją funkcję w miejscu instalacji. Wyprodukowane przez firmę CITEL, jednego z liderów na rynku bez problemu znajdują dla siebie kolejnych nabywców, którym zależy na tym, aby pozyskiwane przez nich odgromniki były dostosowane pod każdym względem do rodzaju instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowy atut oferowanych przez nas odgromników to ich zdolność do prawidłowego funkcjonowania przez wiele lat. Wpływ na to mają unikalne rozwiązania układów połączeń elementów ograniczających i ucinających przepięcia, które zastosowano w ochronnikach przepięć. Dzięki tym rozwiązaniom oferowane przez nas ograniczniki przepięć do fotowoltaiki charakteryzują się brakiem prądu roboczego, upływu i następczego. Aby zapewnić sobie komfort bezproblemowego korzystania z instalacji fotowoltaicznej należy zadbać o jej zabezpieczenie wysokiej klasy odgromnikami, które zagwarantują nieprzerwaną produkcję energii elektrycznej. Uchronią instalację przed groźnymi skutkami przepięć spowodowanych wyładowaniami atmosferycznymi lub pośrednimi przepięciami np. indukowanymi. Ceniąc sobie zatem korzystne rozwiązania ekonomiczne, warto sięgnąć po ochronniki przepięć oferowane przez naszą firmę.