Ograniczniki przepięć

Aby skutecznie chronić swoje urządzenia elektryczne, warto zadbać o sprawną instalację, a przede wszystkim o właściwe urządzenia zabezpieczające. Wszędzie tam, gdzie korzystamy z różnego sprzętu elektrycznego np.: w naszych domach i mieszkaniach, w biurach i w zakładach przemysłowych, niezbędne okażą się urządzenia ograniczające przepięcia elektryczne czyli ograniczniki przepięć (w skrócie SPD) montowane na ogół w pod-rozdzielnicy natynkowej lub rozdzielnicy głównej w budynku

Home » Produkty » Ograniczniki przepięć
Rozłącznik skrzynkowe KETO do montażu na płytach
Akcesoria do rozłączników KETO00
Akcesoria do rozłączników KETO00
Rozłącznik skrzynkowe KETO do montażu na szynach 60mm
Akcesoria do rozłączników KETO1-3
Akcesoria do rozłączników KETO1-3
Rozłącznik skrzynkowe KETO do montażu na szynach 100mm
Rozłącznik skrzynkowe KETO do montażu na szynach 100mm
Rozłącznik skrzynkowe KETO do montażu na płytach
Rozłącznik skrzynkowe KETO do montażu na szynach 60mm
Rozłącznik skrzynkowe KETO do montażu na szynach 100mm
Akcesoria do rozłączników KETO00
Akcesoria do rozłączników KETO1-3
Rozłącznik skrzynkowe KETO do montażu na szynach 100mm
Akcesoria do rozłączników KETO00
Akcesoria do rozłączników KETO1-3

Do czego właściwie służą ograniczniki?

Ograniczniki przepięć, jak sama nazwa wskazuje, chronią urządzenia elektryczne przed szkodliwymi skutkami wywołanymi przez przepięcia łączeniowe, indukowane oraz przed szkodliwym wpływem silnego pola elektromagnetycznego powstałego w wyniku wyładowania atmosferycznego. To właśnie w następstwie oddziaływania pioruna użytkownicy są najbardziej narażeni na straty materialne i inne.

Ograniczniki przepięć do różnych instalacji

W naszej firmie mogą Państwo zamówić ograniczniki do różnych typów instalacji elektrycznych. Między innymi ograniczniki do sieci napięcia stałego – DC (ang. direct current), jak również napięcia przemiennego – AC (ang. alternating current). Ponadto oferujemy ograniczniki przepięć do ochrony źródeł światła LED opartej na diodach (ang. Light Emitting Diode). W naszym asortymencie znajdą Państwo specjalistyczne ograniczniki przeznaczone dla szeroko pojętej branży informatycznej i teleinformatycznej. W dzisiejszych czasach instalacje słabo- i silnoprądowe różnego typu są tak wszechobecne, że odpowiednich ograniczników przepięć potrzebujemy właściwie w każdym przypadku: do ochrony serwerów, sieci komputerowych, systemów monitoringu itp. Ponadto ograniczniki są bardzo istotne nie tylko tam, gdzie mamy do czynienia wyłącznie z prądem. Ograniczniki przepięć to także iskierniki gazowe zapewniające separację galwaniczną obwodu. Wśród tego typu produktów marki CITEL każdy profesjonalny monter instalacji z pewnością znajdzie coś dla siebie. Oprócz klasycznych i specjalistycznych ograniczników przepięć marka CITEL oferuje również kilka urządzeń pokrewnych, na przykład przekaźnik do automatycznej kontroli napięcia AC, a nawet licznik uderzeń piorunów! Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą ograniczników CITEL oferowanych przez JEAN MUELLER POLSKA. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Ograniczniki przepięć – sposób na uniknięcie awarii instalacji elektrycznej

Instalacja elektryczna jest nieodzowną częścią każdego mieszkania, domu i firmy. Awaria instalacji w najlepszym wypadku utrudnia codzienne funkcjonowanie, a w najgorszym – zupełnie uniemożliwia wykonywanie obowiązków. To wystarczający argument, aby odpowiednio zatroszczyć się o jej bezawaryjną pracę. Jednym ze skutecznych sposobów, aby to osiągnąć, są ograniczniki przepięć. Są to urządzenia chroniące przed szkodliwym wpływem przepięć mogących pojawić się w instalacjach elektrycznych. Ich szeroki wybór znajdą Państwo w naszym sklepie. Posiadamy najbardziej popularne modele do użytku domowego oraz wersje specjalistyczne, które świetnie sprawdzą się w przedsiębiorstwach. Stawiamy na produkty o wysokiej jakości, gwarantujące maksymalny poziom ochrony instalacji elektrycznych.

Wiele przyczyn, jedno rozwiązanie – ograniczniki przepięć

Wystarczy spojrzeć na listę czynników, jakie prowadzą do powstania przepięć, aby zrozumieć, jak ważną funkcję pełnią ograniczniki. Nagły i krótkotrwały wzrost napięcia mogą spowodować przede wszystkim warunki atmosferyczne, a te bywają przecież nieprzewidywalne. Źródłem problemu potrafią być również urządzenia elektryczne podłączone do instalacji mogące spowodować krótkotrwałe przepięcia w wyniku ich użytkowania i mowa tu nie tylko o uszkodzonych sprzętach. Co ważne, w obecnej rzeczywistości często możemy nie zdawać sobie sprawy z zagrożenia, ponieważ niekoniecznie musimy sprowokować awarię instalacji elektrycznej. Równie dobrze źródłem usterki mogą stać się urządzenia użytkowane przez sąsiadów. Przy tak wielu niewiadomych oraz prawdopodobnych ryzykach ograniczniki przepięć są cennym sojusznikiem.

Czy ograniczniki przepięć są konieczne?

Lepiej zapobiegać, niż leczyć – to popularne przysłowie stosuje się zazwyczaj w odniesieniu do stanu zdrowia, ale pasuje także do innych dziedzin. Elektryka należy do jednej z nich. W domach posiadają Państwo sporą ilość sprzętu RTV i AGD. Skoki napięcia mogą doprowadzić do jego uszkodzenia, a w przypadku wielu produktów to bardzo kosztowny problem. To tym bardziej znaczne ryzyko, że nowoczesne sprzęty elektryczne posiadają coraz bardziej skomplikowane układy elektroniczne. Nie zawsze mowa tu zresztą o utracie samych pieniędzy, czasem w wyniku awarii traci się m.in. cenne dane znajdujące się na komputerze. Ograniczniki przepięć w takich przypadkach potrafią skutecznie ochronić sprzęt.

Sprzedajemy najlepszej jakości ograniczniki przepięć

Ograniczniki przepięć montuje się w ściśle określonych lokalizacjach tak aby zapewnić optymalną ochronę. Przede wszystkim jest to rozdzielnica główna w budynku, następnie podrozdzielnica oraz ostatni stopień ochrony jak najbliżej chronionego sprzętu. W katalogu umieściliśmy markowe produkty od cenionej firmy CITEL. To najwyższej klasy urządzenia o sprawdzonych rozwiązaniach i wyjątkowych parametrach. Bez obaw mogą Państwo wykorzystać je w swojej instalacji elektrycznej, zyskując jednocześnie poczucie, że jest ona optymalnie chroniona. Zadbaliśmy o różne rodzaje ograniczników przepięć. W ofercie posiadamy m.in. wersje: do instalacji prądu zmiennego AC oraz instalacji prądu stałego DC w tym instalacji PV, dla teleinformatyki czy też stacji nadawczo-odbiorczych GSM. Poza tym dostarczamy akcesoria dedykowanie zabezpieczeniu latarni i lamp wysokowydajnych wykonanych w technologii LED, serwerów oraz komputerów. Posiadając tak duży wybór ograniczników łatwo znajdą Państwo produkty dostosowane do własnych potrzeb.